Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Předem děkuji za pochopení, pokud na Vámi zaslané E-maily, nebudu hned odpovídat a to jen z důvodu mého časového vytížení při čtení a psaní korespondence atp.

Kontakt  : v.kucharsky@tiscali.cz

Pod všemi články, je možná diskuze. Upozorňuji, že budou smazány příspěvky, jež se netýkají daného tématu, budou obsahovat urážky, vulgarity, nepodložené tvrzení nebo politické zviditelňování a odkazy na jiné stránky.    Administrátor 

 

 

 

>

 

TOPlist

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE:KOUPĚ BYTU

(Kucharský Václav, 29. 8. 2010 8:11)

Vážená paní Mihalcová, pokud máte zájem o byt v Kadani, Klášterci nad Ohří, Chomutově nebo Jirkově, tak se obracejte na paní Lenku Zeleňákovou (777247198, Lenka.Zelenakova@seznam.cz), která má u společnosti MUROM o bytech v těchto lokalitách nejlepší přehled. Pokud má někdo zájem o byt v Solenicích, Štěchovicích nebo Loučné nad Desnou,jako paní Maderová, tak se prosím obracejte na pana Miloslava Štumpu.(739084123, m.stumpa@centrum.cz)

koupě bytu

(Petra Mihalcová, 29. 8. 2010 0:36)

Dobrý den, je možné koupit od společnosti MUROM a.s. byt, když nejsem nájemcem? Mám na mysli např. byt, který si jeho nájemce nechce koupit, s tím, že je mi jasné, že by na mě přešla práva a povinnosti pronajímatele. A prosím též o informaci, jak by byla stanovena cena. Děkuji

Zajem o koupi bytu

(Alena Mederova, 29. 7. 2010 14:48)

Dobry den chtela bych se prosim vas zeptat kde se mam informovat o koupi bytu v loucne nad desnou. Mela bych zajem o byt 3+1 a nebo 3+kk. Dekuji za vasi odpoved Mederova.

Děkuji

(Malík, 30. 6. 2010 20:29)

Děkuji pane Kucharsky za odpoved

RE:Zápis do Katastru

(Václav Kucharský, 29. 6. 2010 9:42)

Dobrý den pane Malík, není problém na straně MUROMU, ale na straně KN. Jednoduše, na KN nedokáží zapsat více než 20 bytů denně ze všech podaných žádostí na okrese. Prosím všechny čekající o trpělivost. Do 15.7. 2010 bude zapsáno na KN dalších 530 bytů. Budou to byty zkontrolované a zaplacené v Květnu. Byty zaplacené v červnu budou zapsány v srpnu atd. K dnešnímu dni bylo zapsáno 130 bytů podaných MUROMEM. Pro informaci, ještě více jak polovina bytů není nájemníky zaplacená.

Zápis do katastru

(frýba, 29. 6. 2010 8:52)

viz. Aktuálně, článek z 2.6.2010, tzn že ve čtvrtek 1.7.2010 by měla být první velká várka vkladů

Zápis do katastru

(Petr Malík, 28. 6. 2010 15:36)

dobrý den pane Kucharsky
Chtel bych se optat kdy budou zapsany vlastníci bytových jednotek do katastru.Nak se jim to vleče:-)))
S pozdravem a přáním všeho nej dodatečně Malíkovi

RE:Dodatek č.1

(Václav Kucharský, 25. 5. 2010 15:13)

Dobrý den paní Simono, protože se jedná v tomto příspěvku o konkrétní nabídku, tak potřebuji vědět další informace, aby jsem mohl pomoci.(příjmení, emailovou adresu, mob.kontakt, trvalé bydliště atp. Pokud potřebujete skutečně pomoct, tak napište na mou emailovou adresu nebo na adresu spravanemovitostisever@email.cz. Děkuji za pochopení

Dodatek č.1

(Simona, 25. 5. 2010 11:32)

Dobrý den,můj dotaz se týká dodatku č.1 ke smlouvě o převodu jednotky,...Koncem dubna jsem obdržela nabídku převodu vlastnictví bytové jednotky.Ihned podle instrukcí jsem zaslala celkovou částku k úhradě včetně správního poplatku a všechny podepsané smlouvy včetně 1 ověřené.Dnes,přibližně po měsíci,jsem obdržela dodatek č.1 k výše uvedené smlouvě,kde celková kupní cena včetně spravního poplatku je navýšená o několik tisíc.Tak teď nevím,jestli mám poslat rozdíl těchto cen bez správního poplatku nebo se správním poplatkem,i když jsem 1 už zaplatila v původní smlouvě.a nebo jestli vůbec mám tento dodatek brát v potaz,když už jsem původní smlouvu,podepsanou z obou stran,jak převodce,tak nabyvatele,odeslala.Děkuji předem za odpověď.

RE: SMLOUVA

(Václav Kucharský, 24. 5. 2010 21:37)

Dobrý den, pane Pavel máte pravdu pokud jste manželé musíte mít smlouvu 5x. Vše je popsáno v rubrice aktuálně "Změnový list" a v dalších článcích. Postup je také popsán přímo v nabídce na odkoupení bytové jednotky. Pomohou Vám také přímo na Městské energii.

Smlouva

(Pavel, 24. 5. 2010 8:55)

Pane Kucharský,jaký počet smluv máme mít když kupujeme byt jako manželé.Byly nám doručeny jen čtyři kusy.Myslím si,že jich má být pět.Kam se o ni máme hlásit.

PODĚKOVÁNÍ

(Dana, 12. 5. 2010 23:34)

Dobrý večer pane Kucharský,chtěla bych vám touto cestou moc poděkovat zato jak jste za nás nájemníky bojoval při prodeji bytů.Jak jste se za nás za všechny dokázal postavit a vzdorovat tak velké společnosti jako je ČEZ.Myslím že nikdo nevěřil tak jako já že by to mohlo dopadnout tak výborně jak to dopadlo.Že nikdo z nás nečekal že cena bude tak přijatelná,i když my budeme mít byt za cenu vyšší protože nemáme smlouvu na neurčito ale věřím že to dobře dopadne.Vážím si vaší odvahy postavit se tolika lidem a řešit naše problémy,vážím si toho kolik času jste věnoval a neustále věnujete nám všem při našich otázkách.Z celého srdce Vám moc a moc děkuji a přeji Vám hodně zdravíčka,štěstíčka a aby už bylo vše vyřešené a vy jste mohl v klidu odpočívat.Děkuji,Dana

Nezodpovědnost

(Dana, 11. 5. 2010 19:02)

Dobrý den ,chtěla bych také reagovat na váš příspěvek ohledně nabídky bytů,kde píšete že jsou chyby a nesrovnalosti v nabídce a že se to může při tisících smlouvách stát.Můj názor je ten pokud podklady na nabídku bytů vydávala Městská energie Klášterec nad ohří tak je to nezodpovědnost pracovnice která nám každý rok do nájemní smlouvy píše jiné podlaží,tak 20let to bylo 3 patro a pak najednou to bylo 5 nadzemní podlaží a když jsme se ozvaly tak to najednou bylo 4 nadzemní podlaží a teď už je to zase 5 nadzemní podlaží.Nebo nám zdělila že máme jeden nájem zaplacený navíc což také není pravda,nebo že si máme přijít pro smlouvu na dobu neurčitou a když jsme tam přišli tak smlouva byla na dobu určitou.Tato pracovnice je velice nezodpovědná a má nepořádek ve všem a ani nemá tušení co všechno touto nezodpovědností může způsobit nám všem nájemníkům.Proto si opravdu vše pořádně zkontrolujte,s pozdravem Dana

Stavební spoření

(Choutka, 8. 5. 2010 15:07)

V české spořitelně mi úvěr ke stavebnímu spoření dali,ale májí výhrady k placení bytů předem.protože to není standartní postup,proto asi KB nechce poskytovat úvěry na byty od Muromu.

smlouva

(martina kulkova, 7. 5. 2010 14:20)

dobry den chci se zeptat kdy obdrzim smlouvu ke kopi bytu jini najemnici jiz sve smlouvi obdrzeli dekuji za odpoved na martina.kulkova@seznam.cz

Stavební spoření

(Svj Kamenná 5118-5119 Choutka, 6. 5. 2010 20:13)

Pane Kucharský dneska jsme měli schůzi ve své budoucím svj a jedna nájemnice nás informovala,že v KB má stavební spoření a odmítli jí dát úvěr,protože prý všechny klienti co si kupují byt od Muromu májí špatné smlouvy a nikomu úvěr ke stavebnímu spoření nedají,zítra jdu žádat do české spořitelny o úvěr ke stavebnímu spoření tak doufám,že nedopadnu podobně.Jediná možnost je zrušit stavebko a čekat 3měsíce než nám vratí naše naspořené peníze.

RE: Dotaz-Kopčíková

(Kucharský Václav, 5. 5. 2010 10:24)

Vážená paní Kopčíková, omlouvám se že jsem přehlédl Váš dotaz, ale na to samé jsem odpovídal již na jiném místě. Přestože není uplně přesné, jak Vám bylo odpovězeno panem Frýbou v příspěvku "Daň", tak souhlasím s jeho jednoduchým podáním a tímto mu děkuji, že Vám a snad i dalším čtenářům odpověděl a zadal jednoduhý návod jak zjistit daň z převodu. Prosím čtenáře, aby výpočet na byt 1+2 byl brán jako jeden ze vzorů, protože i bytové jednotky 1+2 jsou v různých velikostech. To znamená, že i cena a daň bude rozdílná.

Daň

(frýba, 4. 5. 2010 20:08)

Daň z převodu nemovitosti se počítá buď z kupní ceny nebo z úředního odhadu a to z té která je vyšší, v našem případě z odhadu. Částka je 3% z odhadu. Takže pokud je daň např. 10 644,- Kč je odhad 354 800,- Kč, tj. 10644 : 0,03 = 354 800. Toto je za byt 1+2, což je dobré, takže daň je taky dobrá …. Kdyby jste kupovala byt např. za 600 000,- Kč, tak 3% by byly 18 000,- Kč …..

dotaz

(Kopčíková, 4. 5. 2010 8:52)

prosím jak zjistím z čeho se skládá cena daň z převodu nemovitosti co je v té ceně všechno zahrnuté.
Zdá se mě ta cena neskutečně vysoká děkuji

RE: SMLOUVA

(Kucharský Václav, 3. 5. 2010 19:26)

Vážená paní Lipková a pane Milane, odpověď na vaše dotazy je v rubrice "Aktuálně" a v úvodu těchto stránek. Také se omlouvám za mou pozdní odpověď. Vám pane Milane, děkuji za Vaše povzbudivá slova, kterých si nesmírně vážím.